Design Ludzie

„No women, no cry „

Bob Marley śpiewał: „No women, no cry „. CandelaTurco, założycielka i główny projektant biżuterii nowojorskiej marki Pasionae, mogłaby zaśpiewać: „no passion, no life„.

Nic mnie tak nie inspiruje, jak nieprzewidywalność – opowiada projektantka – najciekawsze projekty powstają dzięki pasji i intuicji, w stanie umysłu, gdy logiczne myślenie jest „wyłączone”, i gdy właśnie nieprzewidywalność i intuicja przejmują kontrolę”. 

Candela nie znosi zadań wymagających analitycznego myślenia oraz podążania tzw. logiczną i bezpieczną drogą. „Nigdy nie byłam wstanie dostosować się do organizacyjnych struktur lub zwyczajów i wykonywać zadania mechanicznie” – dodaje.

Dlatego też, Candela Turco, która projektowała dla najbardziej znanych marek modowych takich jak: Oscar de la Renta, Ralph Lauren, DKNY, Calvin Klein i Tommy Hilfiger, stworzyła swoją własną pracownię biżuterii z siedzibą w Nowym Jorku – Pasionae.

Korzystając z surowych, naturalnych materiałów, takich jak: szmaragdy, drewno, srebro i … fantastyczne szkło Murano, projektantka w cudowny sposób odkrywa naturalne kolory, połysk i pasję ukryte w tym magicznym szkle.

Każda element biżuterii jest wytwarzany ręcznie, co gwarantuje jej wyjątkowość i indywidualny charakter.

Pasja i nieprzewidywalność są kluczowym fundamentem filozofii marki Pasionae. Dlatego też, nazwy poszczególnych kolekcji są inspirowane rodzajem emocji, które „składają” się na obraz pasji: miłość –nieprzewidywalne zauroczenie, zachwyt – nieprzewidywalne podniecenie, pożądanie – nieprzewidywalne pragnienie, i dalej odpowiednio, strach – obawa, nienawiść – niechęć czy oddanie – współczucie.

A na koniec, można by powiedzieć, że generalnie człowiek czuje ogromną potrzebę organizowania, porządkowania lub nazywania otaczającego go świata, tak aby nadać mu racjonalny sens. Ale z drugiej strony, ten sam człowiek może przewrotnie zapytać, „a dlaczego nie?” i zrobić coś zupełnie zaskakującego i nieprzewidywalnego, z pasją – coś wyjątkowo pięknego …

Więcej inspiracji znajdziecie na stronie: http://pasionae.com/

?????????????????????????????????????????????????????????

Zahyrra_pasionae---delight

?????????????????????????????????????????????????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *