Ludzie Moda

Zwyciężczynią 8 edycji Fashion Designer Awards została Dominkia Syczyńska

 W zeszłym tygodniu w Teatrze Palladium odbył się wielki finał ósmej edycji Fashion Designer Awards. 10-ciu młodych projektantów zaprezentowało swoje kolekcje w klimacie “Tribiute to colours”. Finał uświetnił także pokaz Yarona Minkowskiego z Izraela, który był gościem honorowym oraz przewodniczącym jury. Ósmą zwyciężczynią konkursu FDA została Dominika Syczyńska z Gliwic.

Uznanie jury (m.in.: Joanny Horodyńskiej, Michała Szulca, Doroty Williams, Macedemian Girl, Agnieszki Maciejak, Lidii Kality, duetu Bizuu, Tomasza Ossolińskiego, Andrzeja Fodera, Mariety Żukowskiej, Pauliny Sykut – Jeżyny) zyskał projekt, który był połączeniem oryginalnego pomysłu i rękodzieła. Projektantka samodzielnie stworzyła tkaniny, wykorzystując do tego tradycyjne rzemiosło i nowinki techniczne. Kreacje z materiału wtopionego w metalową siatkę to majstarsztyk. Kolekcja Dominiki Syczyńskiej była bezkonkurencyjna.

Tam gdzie jest rywalizacja, konkurs, trudno wybrać zwycięzcę. Dominka Syczyńska wykonała ogromną pracę i podczas konkursu szalenie się rozwinęła. Jej kolekcja była spójną całością i ta nagroda jest jak najbardziej zasłużona – powiedziała Macademian Girl.

Jest tak jak sobie wymarzyłam. Ciężko pracowałam, by stanąć na podium. Cieszę się, że dostałam ogromny kredyt zaufania od tak zacnego grona jury. Dziękuję – mówiła Dominika Syczyńska. I zapowiedziała, że to dopiero początek.

Zwyciężczyni otrzymała imponującą ilość nagród, w tym czek na 15 tysięcy od MSKPU, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża od partnera strategicznego firmy Whirlpool oraz zaproszenie do współpracy w ramach kampanii „Szósty zmysł projektanta” marki Whirlpool, propozycję współpracy przy sesji z marką AVON , staż w magazynie Twój Styl, sesję zdjęciową w magazynie Whitemad, warsztaty z Alberto Campagnolo (wieloletnim doradcą marketingu Giorgio Armani), 2,5 letnie stypendium od MSKPU oraz nagrodę specjalną – staż w atelier u Yarona Minkowskiego w Tel Avivie.

Kiedy patrzę na młodych projektantów, jestem trochę zazdrosny. Przypomina mi się moment, kiedy sam odbierałem podobną nagrodę w Dusseldorfie. Wydaje się, że to było wczoraj, a przecież w branży pracuję niemal od 30 lat. To spotkanie jest szalenie inspirujące. Przed finalistami wiele wyzwań, ale uważam, że trzeba stawiać na młodość. Cieszę się, że zostałem zaproszony przez Joannę Sokołowską – Pronobis do największego w Polsce konkursu promującego młode talenty. Czekam na Dominikę w swoim atelier w Tel Avivie – mówił Yaron Minkowski, przewodniczący jury.

II miejsce zajął Dastin Poraziński, który wygrał kurs specjalistyczny i 2,5-letnie stypendium od MSKPU oraz zaproszenie do kampanii „Szósty zmysł projektanta” marki Whirlpool.

III miejsce zdobyła Sophie Kula, która dostała zaproszenie do kampanii „Szósty zmysł projektanta” marki Whirlpool oraz staż w MSKPU.

Specjalne wyróżnienia otrzymali:

Dastin Poraziński – „Magnetyczna osobowość – od portalu fashionpost.pl

Antonina Wojtaszek (najmłodsza, 16-letnia uczestniczka FDA) – staż w departamencie stylizacji i charakteryzacji w telewizji TVN oraz staż w atelier marki Bizuu.

Jestem niesamowitą szczęściarą, bo od 8 lat robię projekt i każdego roku sprawia mi to przyjemność. Pracuję z najlepszymi w branży, którzy są moimi jurorami, a tegoroczni finaliści są nie tylko piekielnie zdolni, ale również są znakomitymi ambasadorami 8 edycji – mówiła ze sceny pomysłodawczyni i producentka Fashion Designers Awards Joanna Sokołowska – Pronobis.

Licznie przybyli goście ze świata mody, dziennikarze przedstawiciele marek odzieżowych oraz gwiazdy, m.in.: Barbara Kurdej – Szatan, Rafał Maślak, Malwina Wendzikowska, Alicja Napiórkowska, Karina Kunkiewicz, Katarzyna Skrzynecka, Paulina Drażba, Kasia Krupa, Anna Dec, Aneta Perchuć, jeszcze długo dyskutowali o show.

Organizatorzy Fashion Designer Awards w tym roku stworzyli niesamowity klimat inspirowany tematem 8 edycji “Tribute to colours”. Stylizacja modelek: make up w kolorze fuksji oraz naturalnie pofalowane włosy, to zasługa profesjonalnych teamów działających na backstage’u FDA – Avon, Wella Profesjonals oraz Maniera i Umma Paro Spa. Kolorową kolekcję finalistów dopełniały buty Kazar. Goście bawili się na afterparty z Fruits & Wine.

Dominika Syczynska_pokazYaron Minkowski_kolekcja

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Bez tytułu2

scena z: Joanna Horodyńska, Macadamian Girl, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Bez tytułu5 Bez tytułu3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *